Krill Yağı NKO Omega 3 ün içerisinde Dünyanın 1 numaralı krill yağı markası olan  NKO (Neptune Krill Oil) bulunmaktadır. http://www.neptunekrilloil.com

Krill Yağı NKO Omega 3 tek bir kaynaktan gelen üstün kalitede bir üründür. Krilller Dünyanın en temiz denizlerinden birisi olan Antartika kıyılarında avlanır.  Tüm hasat, depolama ve nakliye noktaları titizlikle kontrol edilir, izlenir ve kayıt altına alınır. Antartika’daki krill avlanması ,CCAMLR (Antartika Deniz Yaşam Konvansiyonu) tarafından yönetilmektedir.

Antartika  Anlaşma Sisteminin bir parçası olarak 1982’de kurulan CCAMLR’nin amacı Güney okyanusundaki su yaşamını korumaktır. CCAMLR’ye dünya çapında 25 adet üye ülke bulunmaktadır ve krill toplanması için verilen lisanslar için zor koşullar ve sınırlamalar getirilmiştir.

Krill Yağı için temin edilen krilller, en modern balıkçı tekneleriyle avlanır ve Dünyanın Bir numaralı krill yağı üreticisi olan Kanada Menşeili Neptune’de işlenerek ürün haline getirilir.

Dünya çapında birden çok yerde krill in 85 farklı türü varken, Neptün sadece Antartika krill kullanmaktadır.

NKO tekneleri, Kar amacı gütmeyen bir sivil toplum örgütü ve ana alanı deniz habitatı koruma olan Friend Of The Sea tarafından denetlenir ve sertifikalandırılır. Neptune, deniz yaşamının normal yaşam döngüsünü koruyan bir firmadır.

www.friendofthesea.org